Zawód fryzjer - praktyka w Warszawie

January 9 2016 Published on #warszawa, #fryzjer

Zawód fryzjer - praktyka w Warszawie

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele młodych osób chciało kształcić się w zawodzie fryzjera. Takie zajęcie kojarzyło się z nisko płatną i ciężką pracą u kogoś na etacie. Dzisiaj fryzjerstwo wraca do łask a młodzi ludzie coraz rzadziej pracują u kogoś.

Korzystają z dotacji unijnych i śmiało otwierają swoje salony fryzjerskie. Zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie rośnie z każdym rokiem. Bardziej dbamy o siebie, częściej wychodzimy na przyjęcia gdzie już dzisiaj nie ma mowy o domowej nieprofesjonalnej fryzurze. Zawód fryzjera nie jest łatwy jednak może dawać wiele satysfakcji. Zwykle nauka odbywa się w trzyletnich szkołach zawodowych, gdzie jeden rok to praktyki w salonie.

W tym zawodzie jednak szkolić się trzeba przez całe życie bo trendy zmieniają się bardzo szybko. Praca fryzjera jest wymagająca fizycznie. Jest to praca stojąca w której na przeciążenie narażone są kręgosłup, nogi i ręce.

Aby być dobrym fryzjerem oprócz praktycznych umiejętności trzeba mieć także dobre umiejętności komunikacyjne. Klienci chodzą tam gdzie są miło i profesjonalnie obsługiwani. To typowa branża w której wygrywa ten, kto jest polecany.

źródło : fryzjer warszawa

Share this post

Repost 0
To be informed of the latest articles, subscribe: